Հայաստանում եւ այն երկրներում, որտեղ «Բիլայն»-ը ներկայություն ունի, ընկերությունը ցանկանում է յուրացնել հասանելի սմարթֆոնների շուկան, մասնավորապես՝ մինչեւ 200 դոլարի գնային կատեգորիայում: Այս մասին մայիսի 19-ին Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարեց «Վիմպելկոմ» խմբի բջջային սարքավորումների ուղղության ղեկավար Անդրեյ Չուկաեւը:
«Հայաստանը սմարթֆոնների հրաշալի նոր շուկա է: Այն դեռեւս չի գրավել հանրապետության բաժանորդների 70%-ին»,- նշեց Չուկաեւը:
«Մենք հեռանկարն ենք դիտում՝ 6-9 ամիս դեպի առաջ: Ընդհանուր առմամբ, մենք ամենից հեռանկարայինը հենց այդ սեգմենտն ենք համարում, ընդ որում, ոչ միայն Հայաստանում»,- հավելեց նա:
Մոտ ապագայում, ըստ Չուկաեւի, Հայաստանում վաճառքի կհանվի նոր մոդելի Beeline սմարթֆոնը: «Այն գերհասանելի կլինի, իսկ դրա բնութագրերը, ի տարբերություն նախորդ մոդելների, կկատարելագործենք»,- հավելեց «Վիմպելկոմ»-ի ներկայացուցիչը:

В Армении и других странах своего присутствия «Билайн» хочет осваивать рынок доступных смартфонов – в особенности в ценовой категории до $200. Об этом заявил на пресс-конференции в Ереване 19 мая руководитель направления мобильных устройств группы «ВымпелКом» Андрей Чукаев. Более половины роста продаж мобильных устройств корпорации будет приходиться именно на этот сегмент, добавил он.
«Армения - прекрасный новый рынок смартфонов: ими не охвачено 70% абонентов республики», - заметил Чукаев.
«Мы смотрим на перспективу - на 6-9 месяцев в перед. В целом мы считаем самым перспективным именно этот сегмент, причем не только в Армении. При необходимости можем внести и некоторые изменения в модель продаж, но пока ориентируемся на эту – и, как показывает опыт, вполне успешно», - заявил он.
В недалеком будущем, добавил он, в Армении начнет продаваться брендированный смартфон Beeline новой модели. «Он будет супердоступный, а характеристики на нем, по сравнению с прежними моделями, мы подтянем», - добавил представитель «ВымпелКом».
Компания также планирует предложить 7-дюймовый планшет на Android – снова максимально доступный, добавил он.