Թուրքական Անթալիա առողջարանի քաղաքապետ Մուստաֆա Ակայդինը կոչ է արել իսրայելցի զբոսաշրջիկներին վերադառնալ քաղաք: Այդ մասին այսօր հայտնել է ITV-ի Երկրորդ ալիքը:
«Մենք միշտ հաճույքով ընդունել ենք իսրայելցիներին մեր հյուրանոցներում եւ շատ ենք ցավում, որ իսրայելցի զբոսաշրջիկների հոսքը նվազել է»,- ասել է Մուստաֆան:
Ակայդինը նաեւ խիստ քննադատության է ենթարկել Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Էրդողանին: «Մենք խնդիրներ ունենք, բայց Իսրայելն ու Թուրքիան Մերձավոր Արեւելքում երկու առաջավոր ժողովրդավարություներն են եւ մենք պետք է պահպանենք մեր հարաբերությունները»,- ասել է նա:
Քաղաքապետը հերքել է նաեւ,թ ե Անթալիայում իսրայելցիների դեմ ցույցեր են ընթանում: «Անթալիայի բնակիչների տնտեսությունը կախված է նաեւ իսրայելցի զբոսաշրջիկներից: Ինչո՞ւ պետք է նրանց դեմ ելնենք»,- նկատել է Մուստաֆա Ակայդինը, հաղորդում է cursorinfo.co.il-ը:

Мэр турецкого курорта Анталия Мустафа Акайдин призвал израильских туристов вернуться в город. Об этом сообщает сегодня, 3 августа, Второй канал ИТВ.
«Мы всегда с удовольствием принимали израильтян в своих гостиницах и очень сожалеем о том, что количество израильских туристов уменьшилось», - сказал Мустафа интервью «Глобс».
Акайдин также подверг резкой критике премьер-министра Турции Раджепа Эрдогана. «У нас есть проблемы, но Израиль и Турция – две ведущие демократии на Ближнем Востоке и мы должны сохранить отношения между нашими странами», - сказал он.
Мэр также опроверг слухи о том, что в Анталии проходили демонстрации против израильтян. «Экономика жителей Анталии зависит также и от израильских туристов – зачем им выступать против них?», - таким вопросом заключил свое интервью Мустафа Акайдин, передает cursorinfo.co.il.