ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը օգոստոսի 3-ին ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ, հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի տնօրեն Պետրոս Թերզյանին:
Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում է ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից, հանդիպմանը, որին մասնակցել է վարչապետ Արա Հարությունյանը, քննարկվել են «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից Արցախում իրականացվող ծրագրերի ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Արցախում հիմնադրամի կատարած աշխատանքը՝ այն համարելով ինչպես մեր հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացումը խթանող, այնպես էլ Հայրենիք-Սփյուռք կապերը ամրապնդող կարեւոր օղակներից մեկը:
Հանդիպումից հետո Բակո Սահակյանը Պետրոս Թերզյանի հետ միասին մեկնել է Շուշի եւ տեղում ծանոթացել հիմնադրամի կողմից իրականացվող աշխատանքներին:

Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян 3 августа принял члена Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан», директора филиала Фонда во Франции Петроса Терзяна.
На встрече, в которой принял участие премьер-министр Ара Арутюнян, были обсуждены вопросы, касающиеся хода программ, осуществляемых Всеармянским фондом «Айастан» в Арцахе, сообщили Новости Армении – NEWS.am в Главном информационном управлении президента НКР.
Бако Саакян высоко оценил работу, проделанную фондом в Арцахе, посчитав его одним из важных звеньев, стимулирующих социально-экономическое развитие нашей республики и укрепляющих связь между Родиной и Диаспорой.
После встречи президент и Петрос Терзян посетили город Шуши и на месте ознакомились с работами, проводимыми там Всеармянским фондом «Айастан».