ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը օգոստոսի 3-ին ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ, հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի տնօրեն Պետրոս Թերզյանին:
Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում է ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից, հանդիպմանը, որին մասնակցել է վարչապետ Արա Հարությունյանը, քննարկվել են «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից Արցախում իրականացվող ծրագրերի ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Արցախում հիմնադրամի կատարած աշխատանքը՝ այն համարելով ինչպես մեր հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացումը խթանող, այնպես էլ Հայրենիք-Սփյուռք կապերը ամրապնդող կարեւոր օղակներից մեկը:
Հանդիպումից հետո Բակո Սահակյանը Պետրոս Թերզյանի հետ միասին մեկնել է Շուշի եւ տեղում ծանոթացել հիմնադրամի կողմից իրականացվող աշխատանքներին:

On August 3, NKR President Bako Sahakyan received member of the “Hayastan” All-Armenian Fund’s Board of Trustees, director of the Fund’s local body in France Petros Terzyan, NKR presidential press service informed NEWS.am.
Issues related to the process of programs carried out in Artsakh by the “Hayastan” All-Armenian Fund were discussed during the meeting.
Bako Sahakyan appreciated high the activity of the Fund in Artsakh considering it among pivotal links both stimulating socio-economic development of our republic and strengthening the Motherland-Diaspora ties.
After the meeting the President together with Petros Terzyan visited the town of Shoushi and inspected on site the activities carried out by the Fund.