Վլադիվոստոկ քաղաքի Սովետական շրջանի դատարանը սպանության մի գործ է քննել, որտեղ մարդասպանն Ադրբեջանի քաղաքացի է:
Հանցագործությունը տեղի է ունեցել 2006թ. մարտին` տուժածի տանը: Հավաքույթի ժամանակ տուժածն ու հանցագործը, գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ, սկսել են վիճել, ինչի արդյունքում ադրբեջանցին կացնի սուր եւ բութ կողմերով բազում հարվածներ է հասցրել տուժողի գլխի եւ մարմնի մասերում: Այնուհետ տանտիրոջ հարցերը լուծել է փայտե մահակի օգնությամբ:
Ստացած վնասվածքներից տուժածը տեղում մահացել է: Ադրբեջանցուն երկար ժամանակ հաջողվում էր խուսափել պատասխանատվությունից: Բայց օրերս դատարանը նրան դատապարտել է 9 տարվա ազատազրկման՝ խիստ ռեժիմի գաղութում:

В Советском районном суде города Владивостока было рассмотрено уголовное дело об убийстве россиянина обвиняется гражданин Азербайджана Н.
Преступление совершено в марте 2006 года в доме потерпевшего. В ходе застолья со спиртным Н. и потерпевший, находившиеся в алкогольном опьянении, начали ругаться, в результате чего азербайджанец нанес ему множество целенаправленных ударов обухом и острием топора в область головы и тела. Затем добивал хозяина квартиры деревянной палкой.
От полученных телесных повреждений потерпевший скончался. Гражданину Азербайджана удавалось скрываться от правосудия долгое время. На днях суд приговорил его к девяти годам лишения свободы с отбыванием в исправительной колонии строгого режима.
Приговоры по данному делу в законную силу пока не вступил, и рассматривается вопрос об обжаловании его в кассационном порядке, передает aze.az.