Ազգային պատկերասրահի տնօրեն Փարավոն Միրզոյանն այսօր` օգոստոսի 5-ին խոստովանել է, որ Գառնու ձորում գտնվող «քարերի սիմֆոնիայի» քարերով ինքն առանձնատուն է կառուցում: Միայն թե, նա գնում, քարերի տակ սպասում է, թե երբ «քարերի սիմֆոնիայից» քար կընկնի, որ տանի օգտագործի:
«Գառնու ձորում գտնվող քարերի սիմֆոնիային ոչ ոք ձեռք չի տվել առանձնատուն կառուցելու համար: Առանձնատունը կառուցվել է ձորում թափված քարերից եւ դրա համար պետք է միայն շնորհակալ լինել Փարավոն Միրզոյանին, որ նա ելքը գտավ այդ քարերը ճիշտ օգտագործելու։ Մինչեւ այդ էլ (Գառնու) բնակիչներն այս քարերն օգտագործում էին հատակի համար, միայն թե ես մտածեցի, որ դրանք կարող են լինել նաեւ պատերի վրա»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց նա:
Հարցին, թե ինչպե՞ս է հաջողվում Փարավոն Միրզոյանին եւ օպերային երգիչ Գեղամ Գրիգորյանին նման առանձնատուն կառուցել, այն դեպքում, երբ մշակույթը չի զարգանում հատկացվող չնչին գումարների պատճառով, նկարիչն իր մասին երրորդ դեմքով խոսելով, ասաց. «Հենց Գեղամը եւ Փարավոն Միրզոյանը պետք է կառուցեն, որովհետեւ նրանք հոնորարներ են ստանում եւ արվեստի գործեր են ստեղծում։ Նրանք ոչ կաշառք են վերցնում, ոչ էլ նրանց առաջարկում են։ Նրանք իրենց արվեստով եւ ստեղծագործության հիման վրա են կառուցում»:
Հիշեցնենք, որ լրատվամիջոցներում անընդհատ շրջանառվում է այն տեղեկությունը, թե Գառնու քարերի սիմֆոնիայից քարեր են պոկում եւ դրանով կառուցում Փարավոն Միրզոյանի առանձնատունը: Ըստ էության, նա հաստատեց այս տեղեկությունը:

Директор Национальной картинной галереи Паравон Мирзоян на встрече с журналистами 5 августа признался, что из камней находящегося в ущелье Гарни «симфонии камней» он строит особняк. Только он ходит туда и  ждет под камнями, когда из  «симфонии камней» упадет камень, чтоб его использовать.
«Находящуюся в ущелье Гарни «симфонию камней» никто не трогал для строительства особняка. Особняк строился только  из упавших камней и за это только необходимо быть благодарными Паравону Мирзояну, что он нашел выход правильному их использованию. До этого также жители Гарни эти камни использовали для полов, но я подумал, что они могут быть и в стенах», - сказал он.
На вопрос, как удается Паравону Мирзояну и оперному певцу Гегаму Григоряну строить такие особняки, в то время как  культура не развивается из-за мизерных сумм, художник ответил, говоря о себе в третьем лице:  «Именно Гегам и Паравон Мирзоян должны строить, так как они получают гонорары и создают произведения искусства. Они не берут взяток, да им  и не предлагают. Они строят на основе своего искусства и творчества».
Напомним, что в СМИ все время муссируется информация, что из камней «симфонии камней» в ущелье Гарни строится особняк Паравона Мирзояна. По сути, он подтвердил эту информацию.