Ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու մի շարք հատվածներում, օգոստոսի 9-ի լույս 10-ի գիշերը եւ օրվա ընթացքում արձանագրվել է Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման շուրջ 25 դեպք:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հակառակորդի առաջապահ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից եւ դիպուկահար հրացաններից ավելի քան 210 անգամ գնդակոծել են Հադրութի, Մարտունու, Ասկերանի եւ Մարտակերտի շրջանների պաշտպանական ուղղություններում տեղակայված ղարաբաղյան դիրքապահների հենակետերը:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդը լռել է:

В ночь с 10 на 11 августа и днем 10 августа на ряде участков линии соприкосновения вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана было зарегистрировано 25 случаев нарушения режима прекращения огня с азербайджанской стороны.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны НКР, азербайджанские подразделения более 210 раз обстреляли позиции Армии обороны НКР из стрелкового оружия и снайперских винтовок в направлении Гадрута, Мартуни, Аскерана и Мартакерта.
Согласно сообщению Минобороны НКР, в результате ответных действий карабахских подразделений противник прекратил стрельбу.