Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 7-ին եւ 8-ին Լոնդոնում հանդիպումներ է ունեցել Սոցիալ-ժողովրդավարական Հնչակյան կուսակցության, Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության, Ռամկավար Ազատական կուսակցության Մեծ Բրիտանիայի կառույցների ղեկավարների եւ ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Արցախի պետականաշինությանը, ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, Արցախ-Սփյուռք համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է ավանդական կուսակցությունների դերակատարությունն Արցախին սատարելու, համազգային կարեւորագույն խնդիրների լուծման, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում:

Karabakh President Bako Sahakyan had meetings with the leaders and representatives of the British structures of Social Democrat Hunchakian Party, Armenian Revolutionary Federation Dashnaktsutyun and Ramgavar Azatakan Party in London on July 7-8.
During the meeting a number of issues were discussed regarding the state building of Karabakh, its domestic and foreign policy, as well as cooperation between Artsakh and the Diaspora.
Sahakyan pointed out to the important role of traditional parties in supporting Artsakh, resolving the most important issues and strengthening of ties between the Homeland and the Diaspora.