Տեղեկատվությունն այն մասին, որ Ռուսաստանում ինձ 15 տարվա ազատազրկում է սպառնում, եւ ես ազգայնական «ԲՈՌՆ» բանդայի ղեկավարն եմ, եւ իմ հողերում նրանք վարժանքներ են իրականացնում, սուտ է: Այս մասին, այսօր՝ հուլիսի 13-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ռուսաստանցի մեծահարուստ, գործարար Գերման Ստերլիգովը:
Նրա խոսքով, այդ տեղեկատվությունը սկսել են տարածել 5 տարի առաջ այն մարդիկ, որոնք արդեն դատապարտված են եղել եւ գտնվում էին իրարից հազարավոր կմ-ներ հեռավորության վրա:
«Լրիվ հանկարծակի նրանք հիշել են իմ մասին, ընդ որում ես նրանց անձամբ չեմ ճանաչում: Թե ինչ է «ԲՈՌՆ»-ը ես իմացել եմ մեկ շաբաթ առաջ իմ որդուց: Մինչ այդ ես կարծում էի, որ դա «Բոռնի դավադրությունը» ֆիլմի հերոսի անունն է կամ նման մի բան: Պարզվում է, որ այդպես են անվանել ռուս ազգայնականներին»,-ասել է Ստերլիգովը:

Russian businessman German Sterligov who has settled in Nagorno-Karabakh denies the reports he was a leader of BORN, a Russian nationalist gang.
The reports started appearing five years ago and were spread by people who had been already convicted, he said during a media conference in Shushi on Monday.
“They suddenly remembered me, but I even do not know them personally. The meaning of BORN I learned a week ago from my son. I used to think it was a name of a movie hero. It appears that the Russian nationalists are called this way,” he said.