Հայաստանի ՏԿԱԻՆ-ում, այսօր՝ օգոստոսի 1-ին ` ժամը 15.21-ին ահազանգ է ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքում՝ ճոպանուղու մոտակայքում քաղաքացին ընկել է կվադրոցիկլից, որն էլ շրջվել է քաղաքացու վրա. անհրաժեշտ է օգնություն:
Դեպքի վայր է մեկնել Կոտայքի մարզի օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ դեռեւս չբացահայտված հանգամանքներում Թեղենիսի լեռ, 2-րդ ճոպանուղու միջնամասում «Յամահա» մակնիշի (վարորդ ` 20-ամյա Լեւոն Թ.) կվադրոցիկլը շրջվել է, ինչի հետեւանքով վարորդ Լ. Թ.-ը տեղում մահացել է:
Հրշեջ-փրկարարները հոսանքազրկել են կվադրոցիկլը:
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, երիտասարդը Լեւոն Շ.-ն ԱՄՆ–ից Հայաստան էր ժամանել Համահայկական 6-րդ խաղերին մասնակցելու համար:

A young man fell from quad and died at the scene in Tsaghkadzor town of Armenia’s Kotayk province.  Armenia’s Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations was alerted to the incident at 15:21 on August 1.
Kotayk province operative group arrived at the scene. It turned out that Yamaha quad overturned on the mountain path in Tsaghkadzor, this resulting in the immediate death of the driver, Levon T., 20. The firefighters and rescuers de-energized the quad. According to Shamshyan.com, the young man had arrived in Armenia to take part in the 6th Pan-Armenian Games.