Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն մասնավոր այցով ժամանել է Երեւան` ՀԱՊԿ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովից երկու օր շուտ:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել է NEWS.am-ը, օգոստոսի 20-22-ին Հայաստանում կայանալու է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ-երկրների գագաթնաժողովը:
Օգոստոսի 19-ին Հայաստան է ժամանելու Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւը: ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան արդեն գտնվում է Հայաստանի մայրաքաղաքում:
Հայտնի է, որ Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը Երեւան կայցելի Սոչիից, որտեղ այսօր՝ օգոստոսի 18-ին կայանալու է նրա հանդիպումը Ռուսաստանի, Աֆղանստանի եւ Պակիստանի նախագահների հետ:
Կազմակերպության անդամներ են Հայաստանը, Բելառուսը, Ղազախստանը, Ղրղըզստանը, Ռուսաստանը, Տաջիկստանն ու Ուզբեկստանը: Հայաստան չի ժամանի միայն Ուզբեկստանի նախագահ Իսլամ Քարիմովը:

Belarus President Alexander Lukashenko arrived on a private visit to Yerevan two days ahead of CSTO informal summit.
As NEWS.am reported earlier, CSTO informal summit will be held in Armenia on August 20-22.
Russian President Dmitry Medvedev is expected to arrive in Yerevan on Thursday, whereas CSTO Secretary General is already in the Armenian capital.
President of Tajikistan Emomalii Rahmon will arrive in Yerevan from Sochi where he is meeting with his Russian, Afghan and Pakistani counterparts.
All leaders of the CSTO member states, except for Uzbekistan’s President Islam Karimov are expected to attend the summit.