Մոսկվայում ձերբակալվել է Տաջիկստանի մի քաղաքացի, ում մոտ հայտնաբերվել է 27մլն ռուբլի արժողությամբ 18 կգ մաքուր հերոին։ Այս մասին հաղորդել է Թմրանյութերի շրջանառության նկատմամբ վերահսկողություն իրականացնող դաշնային ծառայության մամուլի քարտուղար Մարիա Լուցենկոն։
Հանցագործները փորձել են թմրանյութեր տեղափոխել, այն թաքցնելով «Ֆոլկսվագեն-Գոլֆ» ավտոմեքենայի բենզաբաքում։ Ավտոմեքենայի ղեկին նստած է եղել հանցավոր խմբի անդամ 27-ամյա Տաջիկստանի քաղաքացի։
Նա անմիջապես խոստովանել է, որ թմրանյութեր է տեղափոխում Մոսկվա եւ այն գտնվում է մեքենայի  բենզաբաքում, սակայն չի նշել, թե հատկապես ի՞նչ թմրատեսակ է տեղափոխում։ Ոստիկանները ավտոմեքենան տարել են մայրաքաղաքի արեւմտյան հատվածում գտնվող մասնագիտացված ավտոսերվիս եւ բացել այն: Բենզաբաքում եղել է 14 պլաստիկ շիշ՝ լի հերոինով։

В Москве задержан гражданин Таджикистана, у которого обнаружено 18 кг чистейшего героина стоимостью более 27 млн рублей. Об этом сообщила руководитель пресс-службы Управления Федеральной службы по контролю за оборотом наркотиков (УФСКН) по Москве Мария Луценко.
Преступники пытались провезти наркотики в бензобаке иномарки «Фольксваген-Гольф». За рулем иномарки сидел член преступной группировки 27-летний гражданин Таджикистана. Мужчина сразу же признался, что перевозит наркотики в Москву. Драгдиллер сразу же сообщил, что зелье находится в бензобаке, однако не сказал, что именно за наркотик он перевозит. Автомобиль отвезли на специализированный автосервис на западе столицы и вскрыли. В бензобаке оказалось 14 пластиковых бутылок с героином.