Մամուլում հրապարակումներ եղան, որ ՀՀԿ-ական պատգամավոր «Մաքս գրուպ» կոնցեռնի սեփականատեր Խաչիկ Մանուկյանը պարտքերի պատճառով սնանկացման եզրին է: Ավելին՝ որ նա իրեն պատկանող «Լուսակերտի թռչնաֆաբրիկան» վաճառել է «X գրուպին»: «Ժամանակ թերթն այս մասին զրուցել է Խաչիկ Մանուկյանի հետ: Ներկայացնում ենք զրույցից մի հատված:
Ինչպե՞ս կմեկնաբանեք մամուլում Ձեր անվան հետ կապված հրապարակումները: Որքանո՞վ են ճիշտ այդ հրապարակումները:
Այդ գրածները հիմարություններ են: Այդ ամենը չի համապատասխանում իրականությանը: «Լուսակերտի թռչնաֆաբրիկան» ոչ մեկին չի վաճառվել: Ում մտքով ինչ անցնում, ինչ բամբասանք լսում են, իրականության տեղ ներկայացնում են: Չեմ ուզում իջնել նրանց մակարդակին ու անդրադառնալ այդ ստերին: Որ չեմ էլ պատասխանում այդ հիմարություններին, մտածում են՝ ինչ ուզեն, կարող են գրել:
Գրված էր, որ ԱԺ ընտրությունների ժամանակ բավական մեծ գումարներ եք պարտք վերցրել՝ քարոզարշավին ծախսելու համար:
Նման բան չկա: Բոլորին ես եմ պարտք տվել, ո՞նց կարող եմ պարտք վերցնել:
Իսկ Ձեր ու Արագածոտնի մարզպետի միջեւ լարված հարաբերությունների մասին ի՞նչ կասեք: Ըստ մամուլի՝ իրար դեմ եք պայքարում:
Ես մարդկանց դեմ չեմ պայքարում:
...Այսօր ընդհանուր առմամբ ո՞նց է  ձեր բիզնեսը:
Շատ փայլուն չէ, բայց նորմալ: Բոլորս էլ տնտեսական ճգնաժամից դուրս ենք գալիս, ինվեստիցիաներ ենք անում: Սա մի դժվար ժամանակաշրջան է ոչ միայն ինձ համար, այսօր բոլոր գործարարների համար էլ ծանր ժամանակաշրջան է, որովհետեւ ճգնաժամը շարունակվում է:
Բա կառավարությունը, էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանն ասում են ճգնաժամից դուրս ենք եկել... :
Ընդհանուր առմամբ, այո, դուրս ենք եկել: Բայց մեզ համար հենց հիմա դեռ ճգնաժամ է: Թռչնաբուծական ֆերմաներում այսօր ճգնաժամ է, ոչ միայն մեզ մոտ, այլեւ՝ մյուսների մոտ էլ է նույն վիճակը, քանի որ ձվի գերարտադրություն է ընթանում: Մենք խնդիրներ ունենք ձվի գերարտադրությունից ու խնդիր ունենք թռչնամսի ներկրողից: Այստեղ լուրջ խնդիր կա, որ գյուղնախարարությունը, կառավարությունը մտածի, մսի նորմալ արտադրություն կազմակերպելու մասին, իջեցնի ներմուծման քանակը: Դրա համար հարկավոր է ընդամենը մի քանի հստակ մոտեցումներ, հարկավոր է ընդամենը կառավարության, պետության կարգավորիչ դերի ճիշտ կիրառումը տնտեսության այդ ճյուղերի զարգացման մեջ:

В прессе были публикации о том, что депутат от Республиканской партии Армении, владелец концерна «Макс групп» Хачик Манукян из-за долгов находится на грани банкротства. И даже о том, что он продал принадлежащую ему Лусакертскую птицефабрику компании «Х групп». Газета «Жаманак» опубликовала интервью Хачика Манукяна. Приводим отрывок из беседы:
Как Вы прокомментируете связанные с Вашим именем публикации в прессе? Насколько эти публикации соответствуют действительности?
Все это глупости. Все это не соответствует действительности. Лусакертская птицефабрика никому не продана. Кому в голову что придет, какие сплетни услышат, все представляют за действительность. Не хочу опуститься до их уровня и говорить об этих ложных сведениях. А поскольку я не отвечаю на эти глупости, они думают: что хотят, то и могут написать.
Было написано, что во время выборов в Национальное собрание Вы взяли в долг довольно крупную сумму, чтобы потратить на избирательную компанию.
Ничего подобного нет. Это я всем давал в долг, как я могу взять в долг?!
А что Вы скажете о напряженных отношениях между Вами и губернатором области Арагацотн? Согласно прессе, вы ведете неутомимую борьбу друг с другом.
Я не веду борьбы против людей.
Как в общем сегодня Ваш бизнес?
Не блестяще, но нормально. Все мы выходим из экономического кризиса, делаем инвестиции. Это трудный период не только для меня, сегодня для всех бизнесменов тяжелый период, так как кризис продолжается.
А правительство, министр экономики Нерсес Ерицян говорит, что мы вышли из кризиса…
В общем, да, вышли. Но для нас сейчас пока что кризис. В птицеводческих фермах сегодня кризис, не только у нас, но и у других та же ситуация, так как имеет место перепроизводство яиц. У нас проблемы от перепроизводства яиц и от импортера мяса птицы. Здесь есть серьезная проблема, чтобы министерство сельского хозяйства, правительство думали об организации нормального производства мяса, снизили количество импорта. Для этого нужно несколько ясных подходов, нужно всего лишь правильное применение регулирующей роли правительства, государства в развитии этих отраслей экономики.