Ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու տարբեր հատվածներում անցած շաբաթվա ընթացքում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման շուրջ 90 դեպք, որի արդյունքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հակառակորդը հայկական դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 900 փամփուշտ:
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ գնդակոծության առավել հաճախակի դեպքեր են արձանագրվել «ПК» տիպի գնդացիրներից: Միայն օգոտոսի 16-ի գիշերը եւ օրվա ընթացքում Մարտունու պաշտպանական ուղղությամբ տեղաբաշխված ղարաբաղյան դիրքերի վրա ադրբեջանական բանակի առաջապահ ուժերի կողմից արձակվել է շուրջ 100 գնդացրային կրակոց:
Պաշտպանական գոտու բոլոր ուղղություններում ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդը լռել է:

На прошлой неделе на разных участках линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана зафиксировано около 90 случаев нарушения режима прекращения огня.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны НКР, передовые подразделения противника обстреливали карабахские позиции почти по всем направлениям, используя разнокалиберное оружие, чаще всего использовалось «ПК».
Только в ночь с 16 на 17 августа и в течение дня по направлению карабахских позиций противник совершил около 100 выстрелов.