Ոստիկանները հայտնաբերել են պոռնկագրական ֆիլմեր բազմացնող ու տարածող եւս մեկ երիտասարդի:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ օգոստոսի 24-ին, ժամը 17.00-ին, ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի ծառայողներն օպերատիվ միջոցառումներ իրականացնելիս Մ. Ավետիսյան փողոցի շենքերից մեկի մի բնակարանից, պոռնկագրական նյութեր ապօրինի տարածելու կասկածանքով, բերման են ենթարկել 35-ամյա Վահրամ Ք.-ին, որը ներկայացրել է իր բնակարանում գտնվող համակարգիչը` ներբեռնված պոռնկագրական բնույթի նյութերով, եւ 120 լազերային սկավառակ` ձայնագրված պոռնկագրական ֆիլմերով: Նա խոստովանել է, որ համակարգչի միջոցով բազմացրել է նշված ֆիլմերն ու դրանք ապօրինի իրացրել տարբեր քաղաքացիների:
Համակարգիչն ու սկավառակներն առգրավված են: Կատարվում է հետաքննություն:
Հիշեցնենք, որ օրերս ոստիկանները ձերբակալել էին եւս մի քանի երիտասարդի, որոնք նման բնույթի ֆիլմեր էին բազմացրել DVD-ների վրա եւ վաճառել ընդամենը 500 դրամով:

Полицейские в очередной раз задержали молодого человека, который размножал и распространял фильмы с порнографическим содержанием.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе Полиции, 24 августа в результате проведения оперативных мероприятий сотрудники Канакер-Зейтунского отделения полиции задержали 35-летнего Ваграма К., который подозревается в незаконном распространении порнографических материалов. Задержанный показал находящийся в его доме компьютер, на жестких дисках которого сотрудники полиции обнаружили материалы порнографического характера.
Также в доме у подозреваемого нашли 120 лазерных дисков с записанными порнографическими фильмами. Ваграм К. признался, что при помощи компьютера размножал порнографические фильмы с целью дальнейшей их продажи.
Компьютер и диски конфискованы. Ведется следствие.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, на днях полиция арестовала несколько молодых людей, которые размножали DVD-диски с порнографическим содержанием, которые  продавали всего за 500 драм. Как в полиции поступили с этими DVD, не сообщается.