2016 թվականին BlackBerry ընկերությունը կարող է դադարեցնել սմարթֆոնների արտադրությունը: Պատճառը ցածր պահանջարկն է: Այս մասին տեղեկացրել է ընկերության ղեկավար Ջոն Չենը:
Նրա խոսքով, վերջին շրջանում բջջային այս սարքավորման վաճառքն այնքան էլ լավ չի ընթանում, եւ եթե 2016 թվականին իրավիճակը չբարելավվի, BlackBerry-ն ստիպված կլինի դադարեցնել արտադրությունը:
2015 թվականի օգոստոսին BlackBerry-ն կարողացել է 800 հազար հեռախոս վաճառել, թեեւ 2014 թվականին այդ թիվն անցել է 1 միլիոնից: Ըստ Softnex-ի, ներկայում ընկերությունը փորձնական ժամանակաշրջանում է:

В 2016 году компания BlackBerry может прекратить производство смартфонов. Причина – низкий спрос на девайсы, работающие на BlackBerry OS, сообщил глава компании Джон Чен.
По словам Чена, в последнее время продажи идут не очень хорошо и если в 2016 году ситуация не изменится к лучшему, BlackBerry будет вынуждена остановить выпуск смартфонов.
В августе 2015 BlackBerry смогла продать 800 тысяч девайсов, хотя в 2014 году эта цифра была больше 1 млн. В настоящее время компания находится на испытательном сроке, сообщает Softnex.