Պոլսո հայոց պատրիարքական ընդհանուր փոխանորդ, արք. Արամ Աթեշյանը Անկարայի պայթյունի զոհերի համար վշտակցություն է հայտնել երկրի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին։
Ինչպես տեղեկանում ենք Պոլսո հայոց պատրիարքարանի կայքից, Պատրիարքական ընդհանուր փոխանորդ, արք. Արամ Աթեշյանը  երկրի նախագահին ուղղված ցավակցության մեջ նշել է, թե տեղի ունեցածը մեծ ցավ է, եւ վիրավորներին արագ ապաքինում է մաղթել։
Նշենք, որ Անկարայում արհմիությունների կազմակերպած հանրահավաքի ժամանակ տեղի ունեցած պայթյունների հետեւանքով պաշտոնական տվյալների համաձայն զոհվել է 97 եւ վիրավորվել 250 քաղաքացի։

Наместник патриарха Константинопольской епархии Армянской апостольской церкви, архиепископ Арам Атешян выразил соболезнования президенту Турции Реджепу Тайипу Эрдогану в связи с произошедшими взрывами в Анкаре, вследствие которых погибли почти 100 человек.
Как сообщает сайт Константинопольской епархии ААЦ, архиепископ Арам Атешян в послании с соболезнованиями главе государства отметил, что произошедшее является большой болью. Он также пожелал быстрого выздоровления всем раненым.
Отметим, что вследствие 2 взрывов, организованных в ходе митинга профсоюзов в Анкаре 10 октября, погибли 97 человек, еще 250 граждан получили ранения различной степени тяжести.