Դաղստանում ոստիկանության հատուկջոկատայինների եւ գրոհայինների բախումների արդյունքում երեք գրոհային է ոչնչացվել, հաղորդում է «Ռիա նովոստին»` հղում անելով հանրապետության ՆԳՆ մամուլի ծառայությանը:
Ոստիկաններն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ են իրականացրել Քարաբուդաղքենդի շրջանում, Գուբդեն գյուղի մոտ, որի արդյունքում հայտնաբերել են գրոհայիններին: Վերջիններս փորձել են դիմադրել, բայց ոչնչացվել են: Նրանց ինքնությունը պարզվում է: Իրավապահների շրջանում տուժածներ չկան: Դեպքի վայրում հատուկ գործողությունը շարունակվում է:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 25-ին իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները գնդակահարել են  5 մարդու, որոնք մեքենայի ստուգման ժամանակ դիմադրություն են ցույց տվել: Դեպքը տեղի է ունեցել Չեչնիայի սահմանին գտնվող Խասավյուրտ ավանում: Սպանվածների շարքում են եղել Հասան Դանիյալովը` Խասավյուրտի «էմիրը» եւ Յուսուլ Սուլեյմանովը` Կազբեկի ջամաաթի «էմիրը» (մականունը «Շոիպ»): Բացի այդ, մեքենայում հայտնաբերվել է երեք ինքնաձիգ:

В Дагестане в результате столкновения с сотрудниками ОМОНа уничтожены трое боевиков, сообщает РИА Новости со ссылкой на представителя пресс-службы республиканского МВД.
Бойцы ОМОНа проводили оперативно-розыскные мероприятия в Карабудахкентском районе недалеко от села Губден в местечке Ванаши. В результате были обнаружены боевики, которые попытались оказать сопротивление, но были уничтожены. Их личности устанавливаются. Пострадавших среди представителей правоохранительных органов нет. Спецмероприятия на месте происшествия продолжаются.
Напомним, 25 августа сотрудники правоохранительных органов застрелили пять человек, оказавших вооруженное сопротивление при проверке их машины. Инцидент произошел на окраине города Хасавюрт возле границы с Чечней. Среди убитых оказались Хасан Даниялов - "эмир" Хасавюртовского района и Юсуп Сулейманов - "эмир" казбековского джамаата, по кличке "Шоип". Кроме того, в автомобиле было обнаружено три автомата. (Фото - РИА Новости)