Օգոստոսի 27-ին, ժամը 12.40-ին, ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության հերթապահ մասից Նոր Նորքի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Ծարավ Աղբյուրի փողոցում ավազակային հարձակում է կատարվել:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ ժամը 12.30-ին «սաֆարի» գույնի, առանց պետհամարանիշի «ՎԱԶ-2103» մակնիշի մի ավտոմեքենա, վթարային իրավիճակ ստեղծելով, կանգնեցրել է «Ադամիում» ՍՊԸ գլխավոր հաշվապահ, 35-ամյա Արսեն Ա.-ի վարած «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենան:
«ՎԱԶ-2103»-ից իջած երկու երիտասարդներից մեկը ատրճանակը պահելով Արսեն Ա.-ի ուղղությամբ` հարվածել է դեմքին, ստիպողաբար նստեցրել «Մերսեդես»-ի վարորդի կողքի նստելատեղին, կապկպել, մեքենան վարել հարակից տարածքում գտնվող հողամասերը, ապա պարանոցից պոկելով 2 ոսկյա շղթաները` վերցրել են բջջային հեռախոսը, ոսկյա մատանին եւ ձեռքի պայուսակը, որի մեջ եղել է 16.000.000 դրամ, ու հեռացել:

27 августа в 12:40 по ереванскому времени  в отделении ереванской общины Нор Норк из дежурной части ереванского управления полиции было получено сообщение о том, что на улице Царав Ахпюр совершено разбойное нападение.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе полиции, прибывшая на место оперативная группа выяснила, что в 12:30 машина марки «ВАЗ-2103» цвета сафари без номерных знаков, создав аварийную ситуацию, остановила автомобиль марки «Мерседес», за рулем которого был главный бухгалтер ООО «Адамиум», 35-летний Арсен А.
Один из двух молодых людей, спустившихся из машины «ВАЗ-2103», держа пистолет на Арсена А., ударил его в лицо, насильно посадил его на место рядом с водителем, связал и повел машину в сторону близлежащих земельных участков, а затем, сорвав с его шеи 2 золотые цепочки, они взяли мобильный телефон, золотое кольцо и сумку, в которой было 16 млн. драм, и удалились.