Հակառակորդը հոկտեմբերի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում հրադադարի ռեժիմը խախտել է 400 անգամ։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Պաշտպանության Բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, հոկտեմբերի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 8000 կրակոց: ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանում են լիակատար վերահսկողություն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

STEPANAKERT. – The adversary violated the ceasefire along the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces around 400 times, from October 25 to 31.
Armenian News-NEWS.am has learned the aforesaid from the press service of the Nagorno-Karabakh Republic Ministry of Defense (NKR MOD).
And according to the NKR Defense Army data, during this time Azerbaijan fired more than 8,000 shots in the direction of Armenian military positions, and by way of rifle weaponry and mortars.
But vanguard units of the NKR Defense Army fully monitor the frontline, and continue to confidently carry out their military task.