Հակառակորդը հոկտեմբերի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում հրադադարի ռեժիմը խախտել է 400 անգամ։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Պաշտպանության Բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, հոկտեմբերի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 8000 կրակոց: ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանում են լիակատար վերահսկողություն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 25 по 31 октября на линии соприкосновения вооруженных сил Азербайджана и Нагорного Карабаха со стороны Азербайджана режим прекращения огня был нарушен около 400 раз. Противник использовал стрелковое оружие различного калибра, минометы калибра 60, по армянским позициям произведено около 8000 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативной ситуацией и с уверенностью выполняют поставленные боевые задачи.