Google-ը մտադիր է իր անվարորդ ավտոմեքենաներին սովորեցնել փողոցում տարբերել երեխաներին: Այս մասին ընկերությունը տեղեկացրել է իր բլոգում:
Ըստ Gazeta.ru-ի, այդ նպատակով Հելոուինին ընկերությունն իր աշխատակիցներին խնդրել է երեխաներին բերել աշխատավայր, որպեսզի նրանք կոստյումներով խաղան ավտոմեքենաների սենսորների առջեւ:
Բանն այն է, որ ճանապարհներին երեխաների պահվածքը տարբերվում է մեծահասակների պահվածքից եւ կարող է անկանխատեսելի լինել, հատկապես՝ տոնական օրերին, այդ պատճառով հարկավոր է համակարգին սովորեցնել փողոցում տարբերել երեխաներին եւ մեծահասակներին:

Google намерен научить свои автопилотируемые автомобили распознавать детей на улицах. Об этом сообщает компания в своем блоге, пишет Газета.ru
C этой целью в Хэллоуин компания позвала детей из семей своих сотрудников в карнавальных костюмах, чтобы они бегали в костюмах на стоянке перед сенсорами автомобилей.
Дело в том, что поведение детей отличается от поведения взрослых на дороге и может быть непредсказуемым, особенно в праздники, поэтому необходимо обучить систему отличать детей от других людей и объектов на улице.
Безопасность детей на дороге является одним из главных факторов выживания проекта автопилотируемых автомобилей Google.