Առաջիկա օրերին Հայաստանի Ազգային ժողովը 50 նոր համակարգիչ կստանա Չինաստանից: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 3-ին, ԱԺ-ում 2016 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ նշել է ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Հրայր Թովմասյանը:
«Հույս ունեմ, որ այդ նոր համակարգիչները կլուծեն խորհրդարանի հագեցվածության խնդիրը գոնե այս փուլում: Այդ ժամանակ մենք կարող ենք համեմատաբար արագագործ համակարգիչները, որոնք հիմա գտնվում են խմբակցության ղեկավարների ու հանձնաժողովների նախագահների մոտ, փոխանցել հանձնաժողովների ու վարչությունների փորձագետներին»,-ընդգծել է Թովմասյանը:

В ближайшие дни в парламент Армении поступят 50 новых компьютеров от Китайской Народной Республики. Об этом заявил в парламенте Армении 3 ноября глава аппарата парламента Грайр Товмасян, на обсуждении проекта госбюджета Армении на 2016 г.
«Надеюсь, эти новые компьютеры решат оснащённость парламента, хотя бы на данном этапе. Тогда мы сможем те относительно быстрые компьютеры, которые сейчас находятся у председателей комиссий и руководителей фракций, передать экспертам комиссий и управлениям», - заявил Товмасян.