Apple-ը կարող է թողարկել 4 մատնաչափ էկրանով iPhone, որը iPhone 5s-ի բարեփոխված տարբերակը կդառնա։ Այս մասին հայտնում է The Verge-ը՝ վկայակոչելով KGI Securities ընկերության վերլուծաբան Մին Չի Կուոյին։
Նրա խոսքով՝ գաջետի շնորհանդեսը կկայանա 2016թ. առաջին կեսին։ Սարքավորումը կունենա Ա9 չիպ, որն օգտագործվել է iPhone 6s-ում եւ iPhone 6s Plus-ում, սակայն այն դժվար թե ունենա 3D Touch գործառույթ։
Վերլուծաբանի խոսքով՝ այսօր դեռ նկատվում է 4 մատնաչափ էկրանով iPhone-ի կայուն պահանջարկ, եւ iPhone 5s-ի պահանջարկն ավելի մեծ է, քան iPhone 5c-ինը։ Այդ պատճառով տրամաբանական է, որ Apple-ը կթողարկի հենց 5s-ի բարեփոխված տարբերակը, փոխանցում է Gazeta-ն։

Apple может выпустить 4-дюймовый iPhone, который станет «улучшенной версией iPhone 5s», сообщает The Verge со ссылкой на аналитика компании KGI Securities Мин-Чи Куо.
Выход гаджета, по его словам, намечен на первую половину 2016 года. Устройство получит чип A9, используемый в iPhone 6s и iPhone 6s Plus, однако вряд ли будет оснащено функцией 3D Touch.
По словам аналитика, на сегодня до сих пор наблюдается устойчивый спрос на смартфоны Apple с 4-дюймовым экраном, и популярность iPhone 5s выше, чем у iPhone 5c. Поэтому для Apple логичнее будет выпустить именно улучшенную версию 5s в металлическом корпусе, передает  Gazeta
За последние годы Мин-Чи Куо уже сделал несколько верных предсказаний. Так, он предсказал выход 4,7-дюймового и 5,5-дюймового смартфонов, появление Apple Watch двух размеров, а также выход 12-дюймового MacBook.