Ադրբեջանի կողմից վերջին շրջանի սադրանքները բանակցային գործընթացը տապալելու նպատակ են հետապնդում։ ՆՄան կարծիք են հայտնել ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ու Արցախի Հանրապետության արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը։
Հանդիպման ժամանակ զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացի շուրջ։
Անդրադարձ կատարվեց օրեր առաջ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների՝ տարածաշրջան կատարած այցին: Նախարարները նշեցին, որ համանախագահների կողմից ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանը հատելու ժամանակ ադրբեջանական կողմի արձակած կրակոցները եւ վերջին շրջանի սադրանքները բանակցային գործընթացը տապալելու նպատակ են հետապնդում։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Կարեն Միրզոյանը անդրադարձ կատարեցին Հայաստանի եւ Արցախի արտգործնախարարությունների փոխգործակցությանն առնչվող հարցերին։

Recent provocations of the Azerbaijani side aim to bring down the negotiation process, Armenia’s FM Edward Nalbandian and Karabakh FM Karen Mirzoyan said today.
During the meeting, the interlocutors exchanged opinions on the negotiation process of peaceful settlement of Karabakh conflict.
Reference was made to the regional visit of the OSCE Minsk Group Co-Chairs. The FMs noted that the shots fired during the Co-Chairs’ crossing of the Karabakh-Azerbaijani border and the recent provocations aim to bring down the negotiation process.
Edward Nalbandian and Karen Mirzoyan also touched on the issues concerning the cooperation of the Armenian and Karabakh MFAs.