ՀՀ նախագահի նստավայրում, նոյեմբերի 17-ին տեղի է ունեցել ՏՏ ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար ՀՀ Նախագահի մրցանակին արժանացած անձանց նվիրված փոստային բացիկի և հատուկ ծրարի մարման արարողությունը: Մարման պաշտոնական արարողությանը մասնակցել են Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը, «Կասպերսկու լաբորատորիայի» գլխավոր տնօրեն Եվգենի Կասպերսկին,
Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը և «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ԲՎ գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ փոստային բացիկի անվանական արժեքը 240 ՀՀ դրամ է, տպաքանակը՝ 500 հատ, դիզայները Վահագն Մկրտչյանն է, տպարանը՝ AMPG Group, Հայաստան:

YEREVAN. – The ceremony of redeeming the postcard and the special envelope, which are devoted to those who have received the President of the Republic of Armenia Award for their global contribution to the Information Technology (IT) sector, was held Tuesday at the Office of the President.
President Serzh Sargsyan as well as the CEO of Kaspersky Lab, Yevgeny (Eugene) Kaspersky, also were on hand at the event.
HayPost, which is the national postal operator of Armenia, informed Armenian News-NEWS.am that the nominal value of this postcard is 240 drams (approx. US$0.50) and its print run is 500.