Հայաստանում հանրաքվեն անցնում է նորմալ, առանց միջադեպերի: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնել է ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչ, Բելառուսի Ազգային ժողովի ներկայացուցիչների պալատի պատգամավոր Եվգենի Օբոլոնսկին:
«Մենք աշխատանքը սկսել ենք 7:30-ին, հետեւել ենք ընտրատեղամասերի բացմանը ու մինչեւ կեսօր այցելել ենք 15 ընտրատեղամաս: Ամենուրեք մենք տեսել ենք ընտրատեղամասային հանձնաժողովների հստակ, պրոֆեսիոնալ աշխատանքը՝ համապատասխան թղթաբանության ճիշտ լրացնելու առումով: Բոլոր տեղերում կային անհրաժեշտ նյութեր: Մեր դիտարկումներով՝ ընտրացուցակներում նշվածների մոտավորապես 25-30 տոկոսն արդեն քվեարկել է: Մենք բավարարված ենք նրանով, թե ինչպես է կազմակերպված քվեարկությունը՝ արդար, առանց միջադեպերի »,- ասել է Օբոլենսկին: Պատգամավորներն ընտրատեղամասերում կուտակումներ չեն նկատել, հերթերը չեն գերազանցել 3-4 մարդուն: Դիտորդները շարունակում են այցելել ընտրատեղամասեր մինչեւ 20: 00, որից հետո հետեւելու են ձայների հաշվարկին:

Референдум в Армении проходит штатно и без эксцессов. Об этом заявил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am представитель наблюдательской миссии Межпарламентской ассамблеи СНГ, депутат Палаты представителей Национального Собрания Белоруссии Евгений Оболенский.
«Мы начали работу в 7:30, наблюдали открытие участков и до обеда их посетили 15. Везде мы видели чёткую профессиональную работу участковых комиссий на правильность заполнения соответствующей документации. В наличии везде находились нужные материалы. По нашим наблюдениям, проголосовало уже примерно 25 – 30% списочного состава. Мы удовлетворены тем, как организован процесс – штатно, чётко, без эксцессов», - сказал Оболенский. Скоплений на участках депутаты  не наблюдали, очереди не превышали 3 – 4 человек. Наблюдатели продолжат посещать участки до 20.00, после чего будут наблюдать за подсчётом голосов.