Beeline-ն արժանացավ երկու պատվավոր կոչման «Վստահության վարկանիշ» ամենամյա հետազոտության արդյունքներով: Ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը պարգեւատրվեց «Բիզնեսում բարձր պատասխանատվություն եւ հաճախորդների նկատմամբ հոգատար վերաբերմունք» անվանակարգում, իսկ ընկերության Հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Տաթեւ Այրումյանը` «Ընկերության իմիջի կայուն զարգացմանն ուղղված արդյունավետ եւ նորարար PR գործունեություն» անվանակարգում:
«Վստահության վարկանիշ» ամենամյա հետազոտությունն անցկացվել է ավելի քան հարյուր ընկերությունների շրջանում` սոցհարցումների եւ փորձագիտական գնահատման տվյալների հիման վրա: Կոնտենտ վերլուծության նպատակն է խրախուսել եւ հանրությանը ներկայացնել այն ընկերություններին, ղեկավարներին եւ անհատներին ովքեր իրենց ձեռքբերումների եւ իրականացրած կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի շնորհիվ դարձել են ոչ միայն շուկա զարգացնող կողմնորոշիչ,  այլ նաեւ ծառայում են որպես բիզնեսը ճիշտ վարելու վառ օրինակ եւ առաջավոր փորձ տարածող։
«Շնորհակալություն եմ հայտնում կազմակերպիչներին եւ սոցհարցումների բոլոր մասնակիցներին նման բարձր գնահատականի համար: Այն եւս մեկ անգամ ապացուցում է, որ իրագործելով բիզնեսի զարգացման հաճախորդամետ ռազմավարությունը` մենք ճիշտ ուղու վրա ենք: Ցանկանում եմ ընդգծել, որ այս մրցանակը Beeline-ի անձնակազմի ընդհանուր հաղթանակն է: Մեր աշխատակիցներից յուրաքանչյուրը, անկախ աշխատանքից կամ պաշտոնից, գիտակցում է իր պատասխանատվությունը հաճախորդների առջեւ եւ անում հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի Beeline-ի յուրաքանչյուր հաճախորդ զգա մեր սերն ու հոգատարությունը», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Հասարակայության հետ կապերը հեռահաղորդակցության՝ դինամիկ կերպով զարգացող աշխարհում պահանջում են հատուկ մոտեցում: Աշխատելով լսարանների տարբեր խմբերի հետ՝ մեր ոլորտում անհրաժեշտ է ոչ միայն արդյունավետ կերպով օգտագործել գործող PR-տեխնոլոգիաները, այլ նաեւ մշտապես մշակել նորարարական մեխանիզմներ: Բացի այդ, հասարակայության հետ կապերն այն ոլորտն է, որտեղ դժվար է արդյունքները միանգամից չափել, եւ ես ուրախ եմ, որ «Վստահության վարկանիշ» հետազոտության շնորհիվ մենք հնարավորություն ունենք տեսնելու Beeline-ի իմիջի զարգացման ուղղությամբ տարված մեր աշխատանքի արդյունքները: Շնորհակալ եմ իմ աշխատանքին տրված բարձր գնահատականի համար, որն իմ եւ իմ թիմի համար կարեւոր խթան է նոր բարձունքների հասնելու գործում», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Տաթեւ Այրումյանը:
«Շնորհավորում եմ Հայաստանում Beeline-ի ողջ անձանակազմին՝ ի դեմս տնօրեն Անդրեյ Պյատախինի երկրորդ տարին անընդմեջ համաժողովրդական վստահության արժանանալու համար: Հաճախորդների նկատմամբ մշտական հոգատար վերաբերմունք, կորպորատիվ բարձր պատասխանատվութուն, զեղչային ճկուն քաղաքականություն. հատկանիշներ, որոնք յուրաքանչյուր տարի Beeline ապրանքանիշը դարձնում են հազարավոր սպառողների սիրելի բրենդն ու ընկերությանը դարձնում ամենաբարձր վարկանիշ ունեցողը», - նշեց «Համազգային վստահություն» խորհրդի նախագահ Աստղիկ Խաչատրյանը:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա հոկտեմբերին Beeline-ն արժանացավ «Լավագույն գին առաջարկող կապի օպերատոր»  կոչմանը «Տարվա լավագույն հանրային ծառայող եւ տարվա լավագույն ապրանքանիշ» հինգերորդ ամենամյա ազգային մրցանակաբաշխության շրջանակներում: 2014 թ. ընկերությունն արժանացել է «Հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր» կոչմանը: Իսկ ամենամյա դիվանագիտական եւ բիզնես համաժողովին Beeline-ը ճանաչվեց լավագույնը երկու անվանակարգերում: Ընկերությունը ճանաչվեց «Կապի ոլորտի առաջատար» եւ արժանացավ լավագույնի կոչմանն «Օտարերկրյա ներդրող» անվանակարգում։ Իսկ Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը ճանաչվեց «Տարվա լավագույն ղեկավար» Վստահության վարկանիշ» կոնտենտ վերլուծության շրջանակում:

Beeline получил два почетных звания по итогам ежегодного исследования «Рейтинг года». Генеральный директор компании Андрей Пятахин был награжден в номинации «Ответственное отношение к бизнесу и особую заботу о клиентах», а руководитель Службы по связям с общественностью Татев Айрумян – в номинации «Эффективная и инновационная PR деятельность, направленная на стабильное развитие имиджа компании».
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе компании, ежегодное исследование «Рейтинг года» проводится среди более чем ста компаний, на основе данных социальных опросов и заключений экспертов. Целью контент анализа является поощрение и представление широкой общественности тех руководителей, которые своими достижениями и реализацией социальных программ не только положительно повлияли на развитие рынка, но и послужили примером правильного развития бизнеса и распространения лучших практик предпринимательства.
«Выражаю благодарность организаторам и всем участникам социальных опросов за такую высокую оценку. Она еще раз доказывает, что проводя клиентоориентированную стратегию развития бизнеса, мы стоим на верном пути. Хочу подчеркнуть, что эта награда - общая победа коллектива Beeline. Каждый из наших сотрудников, независимо от работы или должности, осознает свою ответственность перед клиентами и делает все возможное, чтобы каждый клиент Beeline почувствовал нашу любовь и заботу», - сказал Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Связи с общественностью в динамично развивающемся мире телекоммуникаций требуют особого подхода. В нашей сфере, работая с разными группами аудиторий, нужно не только эффективно использовать действующие PR-технологии, но и постоянно разрабатывать новые инновационные механизмы. К тому же, связи с общественностью – та сфера, где результаты сложно измерить сразу, и я рада, что с помощью исследования «Рейтинг года» у нас есть возможность увидеть результаты нашей деятельность по развитию имиджа Beeline. Благодарю за высокую оценку моей работы, которая является важным стимулом для меня и моей команды в достижении новых высот», - отметила руководитель Службы по связям с общественностью Beeline Татев Айрумян.
«Поздравляю весь коллектив Beeline в Армении в лице директора компании Андрея Пятахина за завоевание общенародного признания второй год подряд. Постоянное заботливое отношение к клиентам, высокий уровень корпоративной ответственности, политика гибких цен – вот те признаки, которые ежегодно делают Beeline любимым брендом тысяч клиентов, а компанию – лидером рейтинга», - отметила президент совета «Общенациональное доверие» Астхик Хачатрян.
Напомним, что в октябре текущего года Beeline удостоился звания «Оператор, предлагающий лучшую цену» по итогам пятого национального награждения «Лучший общественный служащий и лучшая торговая марка года». В 2014 компания удостоилась звания «Лидирующего телекоммуникационного оператора», а по итогам пятого ежегодного дипломатического и бизнес форума компания была признана лучшей сразу в двух номинациях: «Лидер в сфере связи» и «Лучший иностранный инвестор». А Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин был признан «Лучшим руководителем года» по итогам исследования «Рейтинг года».