Մեծ Բրիտանիայում Google-ի ներկայացուցչությունը մեկ օրով փոխարինել է Twitter-ի մասնագետին Դոգլեր մականունով շնով։  Այդկերպ ընկերությունը նշել էչորեքշաբթին, երբ օգտատերերը սոցցանցերում դնում են ընտանի կենդանիների լուսանկաները։
««ՀաֆՀաֆՉորեքշաբթին» նշելու համար մենք սոցցանցի վերահսկողությունը հանձնեցինք Դոգլերին»,- ասվում է Google UK-ի հաղորդագրության մեջ։
Ընկերության Twitter-ում տառերի անհեթեթե կույտեր են հայտնվել, թեեւ աշխատակիցները պնդում են, որ որոշ արտահայտություններ պատահաբար իմաստավորված են ստացվել, հաղորդում է RT-ն։

Представительство Google в Великобритании на день заменило своего специалиста по Twitter собакой по кличке Доглер. Так в компании отметили среду, когда пользователи социальной сети традиционно выкладывают фотографии своих четвероногих друзей.
«Чтобы отметить «ГавГавСреду», мы отдали контроль над нашими социальными сетями Доглеру. Что вообще может пойти не так?» — говорится в сообщении Google UK.
Так, в Twitter компании стали появляться сообщения, состоящие из произвольного набора символов. При этом местами из случайных, как утверждают представители корпорации, букв, набранных собакой на клавиатуре, сложились такие слова, как «гав» и «лай», сообщает RT.