Հայաստանի կառավարող կոալիցիայի կազմում տարաձայնություններ չկան: Այդ մասին մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հանրապետական կուսակցության պատգամավոր Մկտրիչ Մինասյանը:
Նրա պնդմամբ, ՀՀԿ-ն բարեկամական հարաբերությունների ունի կոալիցիոն գործընկերների հետ: «Մենք ցանկություն եւ նպատակ չունենք որեւէ մեկին թիկունքից հարվածելու: Մենք միշտ օգնել եւ օգնելու ենք մեր կողքին կանգնած անձանց, եւ համատեղ ջանքերով լուծելու ենք երկրի համար արդիական հարցերը: Մենք ինտրիգներ չենք հյուսում»,- ասել է Մինասյան:
Ասուլիսի մյուս բանախոսը՝ քաղաքագետ Հմայակ Հովհաննիսյանը, ի հակակշիռ հայտարարեց, թե տարաձայնություններն ակնհայտ են: «Այսօր իշխանությունները փչում են Արթուր Բաղդասարյանի անձը: «Արթուր Բաղդասարյանը գնաց կզարան, Գագիկ Ծառուկյանը դա չի անում, իրեն տղամարդավարի է պահում։ Ասում է՝ ես ի վերջո կուսակցության նախագահ եմ, թող ժողովուրդն ընտրի. կարող է՝ մեզ է ձայն տալիս։ Հո այդ առաջին տեղը ապահովագրված չէ՞, բրոնյա արված չէ՞ Հանրապետականի համար»,- ասել է Հովհաննիսյանը:

There are no disagreements within the ruling coalition, Mkrtich Minasyan, a member of the Republican Party of Armenia (RPA) told a press conference.
According to him, the RPA has friendly relations with the other coalition forces. “We are not going to stab anyone in the back. We will resolve the problems facing the country by joined efforts. We are not engaged in intrigue, it is not typical of the strong,” Minasyan said.
In his turn, the political scientist Hamayak Hovhannisyan disagreed with Minasyan, sting that disagreements are obvious within the coalition. “The authorities are now praising Artur Baghdasaryan, which creates tension within the coalition. Artur Baghdasaryan once went for favor with cap in hand, but Gagik Tsarukyan, with an athlete’s pride, will not,” Hovhannisyan said. “After all, the Prosperous Armenia Party can come to the forefront. The Republican party did not reserve the first place, did it?” Hovhannisyan said.