Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը փետրվարի 15-ին Նեւադայի նահանգի արեւմուտքում գտնվող Ռենո քաղաքում ընտրողների հետ հանդիպման ընթացքում իր պատմությունը հաչոցով է ուղեկցել:
Նախկին պետքարտուղարը պատմել է իր սիրելի քաղաքական գովազդի մասին, որը նա լսել էր Արկանզասի նահանգի ռադիոյով: Այն ժամանակ հաղորդավարը հայտնել է, որ իրենց խմբագրական խումբը տեղի շանը սովորեցրել է հաչել, եթե թեկնածուներից մեկի խոսքն իրենց ստահոդ է թվում, տեղեկացնում է «Իզվեստիան»:
«Շունը ռադիոյով հաչում էր, երբ լսում էր թեկնածուների ելույթները, իսկ թեկնածուները հետո` բանավեճի ընթացքում իրար վրա էին հաչում,- ասել է Քլինթոնը: Ինձ էդպիսի շուն է պետք»:
Քլինթոնը նաեւ նշել է, որ դեմոկրատները «կրնկակոխ կհետեւեին» հանրապետականներին եւ նախընտրական միջոցառումներին կբերեին իրենց շանը, հաղորդում է  CNN-ը:
«Մեծ անկման պատճառը Ուոլլ-սթրիթի նկատմամբ չափազանց մեծ վերահսկողությունն է, հաֆ, հաֆ, հաֆ»,-ասել է Քլինթոնը:

Кандидат в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон в ходе встречи с избирателями 15 февраля в городе Рено на западе штата Невада сопроводила свой рассказ собачьим лаем.
Экс-госсекретарь рассказала о своей любимой политической рекламе, которую она услышала на радио в штате Арканзас. Ведущий программы тогда заявил, что их редакторская группа обучила местную собаку лаять, если речь какого-либо из кандидатов кажется ей лживой, передают «Известия».
«Собака лаяла на радио, когда слышала речи кандидатов, а кандидаты затем во время дебатов лаяли друг на друга, — сказала Клинтон. — Мне нужна такая же собака».
Клинтон также отметила, что демократы «следовали бы по пятам» за республиканцами и на предвыборные мероприятия приводили бы свою собаку, сообщает CNN.
«Великая рецессия вызвана слишком большим контролем на Уолл-стрит, гаф, гаф, гаф!» — залаяла Клинтон.