ԱՄՆ եւ ԽՍՀՄ նախկին ղեկավար Ռոնալդ Ռեյգանն ու Միխայիլ Գորբաչովը Reagan Gorbachev խաղի հերոսներ են դարձել, որտեղ նրանք պետք է ազատվեն ահաբեկիչների գերությունից, իսկ աշխարհը փրկեն միջուկային պատերազմից:
Խաղն արդեն հայտնվել է Steam-ում, Humble Store-ում եւ Xbox Games Store-ում: Այն 6.99 դոլար արժե: Սյուժեի համաձայն, 1986 թվականին ահաբեկչական խմբավորումն առեւանգում է Ռեյգանին ու Գորբաչովին: Գերությունից ազատվելու եւ մոլորակը միջուկային պատերազմից փրկվելու համար պետությունների ղեկավարները պետք է համագործակցեն: Գործիչների զինանոցում սառը զենքի եւ հրազենի հսկայական ընտրություն կա:
Ըստ VistaNews-ի, Reagan Gorbachev-ն ընդամենը 32 մակարդակ ունի, որոնք նախատեսված են համատեղ հաղթահարելու համար: Բայց նաեւ խաղը միայնակ հաղթահարելու հնարավորություն է ընձեռում:

Экс-главы США и СССР Рональд Рейган и Михаил Горбачёв стали персонажами игры Reagan Gorbachev, где им предстоит спастись из плена террористов и уберечь мир от ядерной войны.
Игра уже появилась во многих сервисах цифровой дистрибуции, среди которых Steam, Humble Store и Xbox Games Store. Её стоимость - 6,99 доллара.
По сюжету в 1986 году Рейгана и Горбачёва похищает террористическая группировка. Чтобы спастись самим из плена и спасти планету от ядерной войны, главы государств должны сотрудничать. В арсенале политиков есть огромный выбор холодного и огнестрельного оружия.
Всего в Reagan Gorbachev насчитывается 32 уровня, рассчитанных на совместное прохождение. Однако есть возможность пройти игру и в одиночку. Соответствующий режим есть в главном меню, сообщает информагентство VistaNews.