Գազի գնի վերանայման հարցում Ռուսաստանի իշխանությունների կողմից դրական մոտեցում կա: Այս մասին այսօր՝ մարտի 22-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
«Հայաստանի նախագահը Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի հետ հանդիպմանը քննարկել են այդ հարցը: Հիմա Կառավարությունների մակարդակով է հարցը քննարկվում: Մենք հույս ունենք, որ գազի գինն անպայման կվերանայվի, որովհետեւ դրական մոտեցում կա Ռուսաստանի իշխանությունների կողմից»,- ասաց վարչապետը:
Նշենք, որ ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւն ապրիլի 7-ին ժամանելու է Հայաստան՝ ԵՏՄ երկրների վարչապետների հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով:

В вопросе пересмотра цены на газ, поставляемого в Армению, есть положительный подход со стороны властей России. С таким заявлением в беседе с журналистами 22 марта выступил премьер-министр Армении Овик Абрамян. «Этот вопрос обсуждался на недавней встрече президентов Армении и России. Сейчас он обсуждается на уровне Правительств. Мы надеемся на то, что цена на газ будет пересмотрена», - отметил Абрамян.
Напомним, что 7 апреля ожидается визит премьер-министра России Дмитрия Медведева в Армению. Он примет участие в заседании Совета глав правительств стран ЕАЭС. Ожидается, что в рамках этого визита также будет рассмотрен вопрос тарифа на газ.