Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նախօրեին հանդիպել է Կարմիր Խաչի Միջազգային կոմիտեի Արեւելյան Եվրոպայի օպերատիվ գործողությունների ղեկավար տիկին Պասկալ Մեժ Վագների եւ Հայաստանում ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավար Նադյա Կեբիր Ռաոլոսոնի հետ:
Հայաստանի ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմագերիներին եւ քաղաքացիական ներկալվածներին (պատանդներին) վերաբերող հարցեր:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են ադրբեջանական կողմում գտնվող մեր հայրենակիցներին հայրենիք վերադարձնելու խնդրին եւ մասնավորապես, վերջերս ադրբեջանցիների կողմից ձերբակալված ու ադրբեջանական զանգվածային լրատվամիջոցներով «դիվերսանտ» հորջորջվող ՀՀ քաղաքացի Մանվել Սարիբեկյանի հայրենադարձման հարցին:

On September 24, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan met with Head of Red Cross operations for Central Asia and Russia Pascale Meige Wagner and Head of the ICRC in Armenia Nadya Raoloson.
The officials discussed issues on war prisoners and hostages, the RA Defense Ministry press service informed NEWS.am.
The sides also referred to the repatriation of Armenians from Azerbaijan, particularly the Armenian citizen Mavel Saribekyan’s repatriation, who is considered “a saboteur” by Azerbaijani mass media.