ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նշել է, որ Սիրիայում ռուսական օդուժի գործողություններից հետո ռուսական արտադրության զենքի նկատմամբ պահանջարկը կտրուկ աճել է, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Մեր զենքի նկատմամբ հետաքրքրությունը, հատկապես Սիրիայում Զինված ուժերի գործողություններից հետո, կտրուկ աճել է: Որոշ զինամթերքների տեսակների դեպքում, օրինակ, ՀՕՊ համակարգերի, մենք չենք կարող կատարել արտաքին շուկայի պահանջները»,- ասել է նա:
Պուտինը նաեւ խոստովանել է, որ Սիրիայում ռուսական ռազմատեխնիկայի աշխատանքի մեջ շատ թերություններ են նկատվել, եւ հիմա մասնագետներն աշխատում են դրանք վերլուծելու ուղղությամբ:

Russian President Vladimir Putin has noted sharp increase in demand for Russian weapons after operations of the air forces in Syria, TASS reported.
He mentioned that interest in their weapons has increased, especially after and during operation of the air forces in Syria. For some types of weapons they cannot fulfill the demands of the foreign market, for example, air defense systems.
Putin also acknowledged that many shortcomings have been exposed during the works of Russian military equipment in Syria, and the experts analyze the matter today.