ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նշել է, որ Սիրիայում ռուսական օդուժի գործողություններից հետո ռուսական արտադրության զենքի նկատմամբ պահանջարկը կտրուկ աճել է, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Մեր զենքի նկատմամբ հետաքրքրությունը, հատկապես Սիրիայում Զինված ուժերի գործողություններից հետո, կտրուկ աճել է: Որոշ զինամթերքների տեսակների դեպքում, օրինակ, ՀՕՊ համակարգերի, մենք չենք կարող կատարել արտաքին շուկայի պահանջները»,- ասել է նա:
Պուտինը նաեւ խոստովանել է, որ Սիրիայում ռուսական ռազմատեխնիկայի աշխատանքի մեջ շատ թերություններ են նկատվել, եւ հիմա մասնագետներն աշխատում են դրանք վերլուծելու ուղղությամբ:

Президент России Владимир Путин отметил резкий рост спроса на российское оружие после операции ВКС России в Сирии, передает ТАСС.
«Интерес к нашему оружию, особенно после и в ходе операции наших ВКС и вообще Вооруженных сил в Сирии резко возрос. По некоторым видам вооружения мы не можем исполнить запросы внешнего рынка, скажем, по системам ПВО», - заявил он.
Путин также признал, что в работе российской боевой техники в Сирии были вскрыты многие недостатки, их сейчас анализируют специалисты.
«Да, есть все, в том числе и вскрытые недостатки. Должен сказать прямо: их немало. Все внимательно анализируется специалистами», - заявил он.