Ապրիլի 10-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել:
Հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 եւ 82 մմ ականանետերից ու ՀԱՆ 17 տիպի նռնականատերից խախտել կրակի դադարեցման մասին կողմերի միջեւ ձեռք բերված բանավոր պայմանավորվածությունը: Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնային գծի հյուսիսարեւելյան եւ հարավարեւելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա, որոնք աստիճանաբար վեր են ածվել միջադեպերի, ինչի արդյունքում եղել են նաեւ կորուստներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը եւ ձեռնարկում իրադրությանը համահունչ գործողություններ:

STEPANAKERT. - The operative situation on the Line of Contact between the Nagorno-Karabakh and Azerbaijani armed forces didn’t change during the past week.
In the period from April 10 to 16, the adversary continued violating the ceasefire agreement, using rifle weaponry of different calibers, 60 and 82 mm mortars and AGS-17 grenade launchers, the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Defense Ministry reports.
The most intense firing was recorded in the northeastern and southeastern directions. The shootings gradually turned into incidents, resulting in casualties.