Ապրիլի 18-ի լույս 19-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարեւելյան հատվածում գրանցվել է խախտման 18 միջադեպ:
Հայաստանի ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային եւ դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
«ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները, ցուցաբերելով զսպվածություն, պատասխան գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում եւ վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը»,-ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN. – Eighteen incidents of ceasefire violations were recorded from late Monday night to early Tuesday morning, at the northeastern sector—i.e. Tavush Province of Armenia—of the Armenia-Azerbaijan border.
The Republic of Armenia Ministry of Defense (RA MOD) informed Armenian News-NEWS.am that during this time the Azerbaijani side mostly fired irregular shots at the Armenian position-holders, and by way of rifle and sniper weaponry.
“[But] vanguard units of the RA AF [i.e. Armed Forces], exercising restraint, took actions in response solely when absolutely necessary, and they confidently control the border situation,” the respective MOD statement reads.