Պաշտպանության համակարգում նոր հրաժարականներ չեն լինելու։ Այդ մասին «Ազատության» հետ զրույցում նշել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, որը Միջազգային անվտանգության հարցերով 5-րդ համաժողովին մասնակցելու համար գտնվում է Մոսկվայում։
Օհանյանը նաև ասել է, որ ադրբեջանցի պաշտոնակիցների հետ հանդիպումներ չի ունեցել, նրանց հետ բանակցություններ էլ չեն սպասվում, «քանի դեռ ադրբեջանցիները կրակում են»:
Ինչ վերաբերում է Ռուսաստանի հետ հարաբերություններին, դրանք, ՀՀ պաշտպանության նախարարի խոսքով, առաջվա պես գործընկերային են, «ոչինչ չի փոխվել»: Այժմ աշխատում են ձեռք բերած սպառազինությունը արագորեն Հայաստան հասցնելու ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ էլ NEWS.am-ի հետ զրույցում Սեյրան Օհանյանը հայտարարել էր, թե կադրային փոփոխություններ չեն լինելու, սակայն երեկ պաշտոնանկ արվեցին ՊՆ փոխնախարարը, ԶՈՒ ԳՇ երկու վարչությունների պետեր։

MOSCOW. - There will be no new resignations in the defense system of Armenia, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan, who is attending the Fifth Moscow Conference on International Security, told Radio Liberty.
He also noted that he had no meetings with the Azerbaijani colleagues. According to the Minister no negotiations with them are expected either, “as long as the Azeris keep firing”.
Referring to the relations with Russia, Ohanyan noted that Armenia and Russia remain partners as before and that “nothing has changed”. Now work is carried out to promptly transport the obtained military equipment to Armenia.
Several days ago Ohanyan told Armenian News – NEWS.am that no staff changes would take place in the defense system. However, Deputy Defense Minister and heads of two departments of General Staff of the Armed Forces were relieved of their duties Tuesday.