ԱՄՆ ազգային օդատիեզերական գործակալությունը մամուլի ասուլիս է նախաձեռնել, որի ընթացքում ակնկալվում է, որ կբարձրաձայնեն սենսացիոն նորություններ արտերկրային կյանքի վերաբերյալ: Համապատասխան լուրը հրապարակվել է NASA-ի պաշտոնական կայքում, փոխանցում է planet-today-ը:
Առաջիկա ասուլիսի թեման են լինելու «աստղակենսաբանական գտածոները»: Ինտրիգային ձեւակերպումն արդեն իսկ աղմուկ է բարձրացրել գիտության տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչների եւ այլմոլորակայիններով հետաքրքրվողների շրջանում:
NASA-ի ասուլիսին կմասնակցի Ջեյմս Էլզերը, որը էկոլոգ է եւ ղեկավարում է ՆԱՍԱ-ի կողմից ֆինանսավորվող Follow the Elements գիտական ծրագիրը, ելույթ կունենան երկրաբան Փամելա Քոնրադը, որը մասնագիտացել է Կարմիր մոլորակի հետազոտության ուղղությամբ, Ֆելիսա Ֆույվ-Սիմոնը, որն օվկիանոսագետ է եւ ուսումնասիրում է ֆոտոսինթեզը եւ կենսաբան Սթիվեն Բենները:

Национальное аэрокосмическое агентство США анонсировало пресс-конференцию, в ходе которой, как ожидается, будут озвучены сенсационные новости относительно внеземной жизни. Соответствующая новость была опубликована на официальном сайте NASA, пишет Планета-сегодня.
Темой предстоящей конференции станут «астробиологические находки». Интригующая формулировка уже вызвала ажиотаж среди представителей самых разных сфер науки и просто неравнодушных к инопланетянам людей.
В конференции NASA примет участие Джеймс Элзер — эколог, возглавляющий финансируемый НАСА научный проект Follow the Elements. Другие специалисты, которые выступят в ходе мероприятия — геолог Памела Конрад, которая специализируется на изучении Красной планеты, Фелиса Фульв-Симон — океанолог, изучающая фотосинтез, а также биолог Стивен Беннер.