Ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գունդը գրաված զինված խմբին աջակցելու մեղադրանքով կալանավորվել է «Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամ Խաչատուր Գիչյանը։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին ասաց Գիչյանի փաստաբան Տիգրան Սարգսյանը:
Խաչատուր Գիչյանը մեղադրվում է շենքեր ու շինություններ, կապի միջոցներ զավթելու եւ ապօրինի կերպով զենք, զինամթերք պահելու եւ տեղափոխելու հոդվածներով։
«Ըստ մեղադրանքի, Գիչյանն իր բակում կայանված բեռնատար մեքենան տրամադրել է զինված խմբին։ Գիչյանը, սակայն, իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում»,- ասաց Տիգրան Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ «Սասնա ծռեր» խումբը հուլիսի 17-ին բեռնատարով մտել է ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածք եւ պատանդ վերցրել ոստիկանների: Հարձակման ժամանակ սպանվել է ոստիկանության գնդապետ Արթուր Վանոյանը, կան վիրավորներ:

YEREVAN. – A member of “Founding Parliament” Khachatur Gichyan was detained  on a charge of assistance to members of the group which made the armed capture of police regiment in Yerevan.
As Armenian News - NEWS.am  reported quoting Gichyan’s lawyer Tigran Sargsyan, his client is accused of the seizure of buildings, arms trafficking.
“According to the charge, Gichyan provided a truck to the armed group. Gichyan doesn't admit his guilt”, the lawyer noted.
A group of armed men stormed into a Yerevan police patrol regiment, on early morning on July 17, and took several police officers hostage. Deputy regiment commander Artur Vanoyan was killed, and four other officers in addition to one of the attackers were wounded during a shootout.