Հուլիսի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 28 անգամ, որի ընթացքում հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 300 կրակոց:
ԼՂՀ ՊԲ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել Մարտունու եւ Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններում, որտեղ բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կիրառվել են նաեւ դիպուկահար հրացաններ /20 կրակոց/:
«Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից եւ հակաքայլեր են ձեռնարկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում՝»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

STEPANAKERT. – The Azerbaijani side violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces 28 times, from late Sunday night to early Monday morning.
During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 300 shots toward the Karabakh position-holders, Karabakh Defense Army said in a statement.
The most intensive fire was registered in the direction of Martuni and Martakert where the adversary used rifle and sniper weaponry (20 shots).
The Karabakh Defense Army vanguard units, however, mainly refrained from taking actions in response, and reiterated only in case of necessity.