Ամերիկայի հայկական խորհուրդը նոյեմբերին 2-ին կայանալիք Կոնգրեսի միջանկյալ ընտրություններում աջակցում է ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգից սենատոր ընտրված Բարբարա Բոքսերին:
Հայամետ սենատորին աջակցելու մասին համապատասխան հայտարարություն է արել Ամերիկայի հայկական խորհրդի Քաղաքական գործողության կոմիտեն:
Բոքսերի մրցակիցը ընտրություններում հանրապետական գործարար Քարլի Ֆիորինան է:
Նշենք, որ Բոքսերը բազմիցս հանդես է եկել հայանպաստ հայտարարություններով եւ նախաձեռնություններով: Նա ԱՄՆ Սենատում բարձրացրել է Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցը, սերտ կապեր ունի Կալիֆորնիայի հայ համայնքի հետ:
Բոքսերը հայտնի է նրանով, որ արդեն երկու անգամ արգելափակել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի նախկին համանախագահ Մեթյու Բրայզայի՝ Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան նշանակելու հարցը՝ նրան մեղադրելով Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի իշխանոթյունների հետ սերտ կապեր պահպանելու մեջ:

The committee on political affairs of the Armenian Council of America will back Sen. Barbara Boxer at the elections scheduled for November. Her opponent is a businesswoman Carly Fiorina, current Republican nominee for the U.S. Senate representing California.
The Armenian Council of America made the decision due to close ties of Sen. Boxer with the Armenian community and pro-Armenian activities in the Senate.
Barbara Boxer is an advocate of the Armenian Genocide recognition and has repeatedly been the author of relevant bills. She also raised the issue on unblocking of the Armenian border by Turkey.
Senators Barbara Boxer and Robert Menendez have jointly placed a “hold” on U.S. Ambassador to Azerbaijan nominee Matthew Bryza, noting his close ties with Azerbaijan.