Սոչիում սեպտեմբերի 27-ին մեկնարկել է «Ժամանակակից մեդիա.Պատրանքների ստեղծո՞ւմ, թե իրականության արտացոլում» միջազգային հարավկովկասյան երկօրյա մեդիաֆորումը:
Մեդիաֆորումը կազմակերպել են ԱՊՀ անդամ պետությունների հումանիտար համագործակցության հիմնադրամը, «Հյուսիս- Հարավ» քաղաքական կենտրոնը, Երիտասարդության ռուսաստանյան միությունը:
Մեդիաֆորումին մասնակցում են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Վրաստանի, Ուկրաինայի ու Ադրբեջանի առաջատար լրատվամիջոցների գլխավոր խմբագիրները, տեսաբանները ու լրագրողները: Մեդիաֆորումին մասնակցում է նաեւ NEWS.am գործակալությունը:
Մեդիաֆորումի բացմանը ելույթ են ունեցել «Կոմսոմոլսկայա պրավդա» թերթի նախկին խմբագիր, գրող, պրոզաիկ, դրամատուրգ Վլադիմիր Գուբարեւը, նաեւ Խանտի Մանսիյյան ինքնավար օկրուգի Լրագրողների միության ղեկավար Ալեքսանդր Գրիգորենկոն:

В Сочи 27 сентября стартовал двухдневный Международный южнокавказский медиафорум «Современные медиа: создание иллюзий или отражение реальности?».
Медиафорум организовали Фонд гуманитарного сотрудничества государств-участников СНГ, политологический центр «Север – Юг», Российский союз молодежи.
В медиафоруме принимают участие главные редактора, обозреватели и журналисты ведущих СМИ Армении, России, Грузии, Украины и Азербайджана. В медиафоруме участвует и агентство Новости Армении – NEWS.am.
На открытии медиафорума выступили бывший редактор газеты «Комсомольская правда», писатель, прозаик, драматург Владимир Губарев, а также глава Союза журналистов Ханты-Мансийского автономного округа Александр Григоренко.