Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն անկաշկանդ է ձեւավորել Կառավարության կազմը: Այս մասին այսօր` հոկտեմբերի հինգին, խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
«Վստահ եմ` այս ստարտային վիճակում վարչապետի համար ստեղծված են համապատասխան դյուրին պայմանները, որ կարողանա այն վճռականությամբ, որ ստանձնել է այս պաշտոնը, լուծել երկրի առջեւ ծառացած խնդիրները»,- ասաց Արմեն Ռուստամյանը:
Անդրադառնալով իրենց պորտֆելների փոփոխությանը` ՀՅԴ-ական պատգամավորը նշեց, որ իրենք որեւէ հարց պորտֆելի թվի, տեսակի երբեք չեն դրել. «Մեր հարցը եղել է կապված այն համագործակցության հուշագրի նպատակների հետ, որոնք միասին համաձայնեցրել ենք, եւ մեր հարցն այն է, որ այդ ուղղությամբ կատարվեն հնարավորինս արագ եւ արդյունավետ քայլեր»:

Премьер-министр Армении Карен Карапетян не был скован при формировании Правительства. Об этом заявил в беседе с журналистами в парламенте Армении 5 октября руководитель фракции АРФ Дашнакцутюн Армен Рустамян.
«Уверен, что в этом стартовом положении для главы кабинета министров созданы соответствующие  легкие  условия для того, чтобы он смог решить проблемы, стоящие перед страной», - сказал Рустамян.
Касаясь темы изменения их портфеля, руководитель фракции АРФД отметил, что они никогда не ставили какого-либо вопроса по его количеству и типу. «Наш вопрос был связан с целями того соглашения по сотрудничеству, которые мы вместе согласовали. Наша задача в том, чтобы в этом направлении были сделаны как можно быстрые  и эффективные шаги», - заверил руководитель фракции АРФД.