ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ գնդապետ Արթուր Հարությունյանը նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N 32964 զորամասի հրամանատար:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նոյեմբերի 12-ին երկրի ղեկավարն այցելել է զորամաս եւ ստորաբաժանման հրամկազմին ներկայացրել նորանշանակ հրամանատարին:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ գնդապետ Հարությունյանն անցել է զինվորական մեծ ուղի, ունի տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարման փորձ, համապատասխան գիտելիքներ եւ մարդկային որակներ` նրան մաղթելով արդյունավետ ծառայություն:
Նախագահ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել ստորաբաժանման նախկին հրամանատար, գնդապետ Ալեքսանդր Գրիգորյանին ծառայության համար՝ բարձր գնահատելով նրա ներդրումը Պաշտպանության բանակի մարտունակության բարձրացման գործում:

STEPANAKERT. – President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan signed a decree on appointing Arthur Harutyunyan a commander of the NKR Defense Army's military unit N32964.
On 12 November the Head of the State visited the military unit and introduced the newly-appointed commander to the unit’s command staff. Bako Sahakyan noted that colonel Harutyunyan had a long military career, experience in commanding various units, appropriate knowledge and human qualities.
President Sahakyan thanked the former commander of the subdivision, Colonel Alexander Grigoryan for the service highlighting his contribution to raising the Defense Army’s fighting capacity.