ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով 2016 թվականի նոյեմբերի 16-17-ը աշխատանքային այցով կլինի Ռուսաստանի Դաշնությունում (Մոսկվա):
Պատվիրակության կազմում, բացի ՀՀ վարչապետից, ընդգրկված են նաեւ ՀՀ փոխվարչապետ, Միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Վարդան Հարությունյանը, Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, Տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարի տեղակալ Հովհաննես Ազիզյանը եւ պաշտոնատար այլ անձինք:

Делегация, возглавляемая премьер-министром Армении Кареном Карапетяном, 16-17 ноября с рабочим визитом отбудет в Россию (Москву), с целью участия в заседании Евразийского межправительственного совета.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе исполнительного органа, в состав армянской делегации включены также вице-премьер Армении, министр международной экономической интеграции и реформ Ваче Габриэлян, председатель Комитета государственных доходов Вардан Арутюнян, заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян, заместитель министра экономического развития и инвестиций Армении Ованес Азизян и другие должностные лица.