ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով 2016 թվականի նոյեմբերի 16-17-ը աշխատանքային այցով կլինի Ռուսաստանի Դաշնությունում (Մոսկվա):
Պատվիրակության կազմում, բացի ՀՀ վարչապետից, ընդգրկված են նաեւ ՀՀ փոխվարչապետ, Միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Վարդան Հարությունյանը, Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, Տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարի տեղակալ Հովհաննես Ազիզյանը եւ պաշտոնատար այլ անձինք:

YEREVAN. - The governmental delegation led by the Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan will pay a working visit to Moscow to attend the Eurasian Intergovernmental Council session to be held from November 16 to 17.
Apart from the Prime Minister, the delegation includes Armenian Vice Prime Minister, Minister of International Economic Integration and Reforms Vache Gabrielyan, Chairman of the State Revenue Committee (SRC) Vardan Harutyunyan, Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan, Deputy Minister of Economic Development and Incomes Hovhannes Azizyan and other officials.