NEWS.am-ին նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել նոյեմբերի 24-ի գիշերը Մոսկվայում գնդակահարված հայի մասին:
Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանատնից հայտնում են, որ մայրաքաղաքի Յասնեւո շրջանում գնդակահարված Գեւորգ Գեւորգյանը Մոսկվայում նախկինում դատապարտված է եղել:
Ըստ տեղեկատվության` Գեւորգյանը վերջին անգամ Ռուսաստան մուտք էր գործել մեկ ամիս առաջ: Նշենք, որ ռուսական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ` սպանվածը Մոսկվայում շինարարական բիզնեսով էր զբաղվում:
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ Մոսկվայի հարավ-արեւմուտքում իրականացված տղամարդու սպանությունը նման է պատվերով սպանության: Ինչպես տեղեկացրել ենք, սպանվածի հրազենային վիրավորումով դիակը հայտնաբերվել է Լիտովսկի պուրակի մոտ:
Իրավապահ մարմիններից հայտնել են, որ անհայտ անձը Կալաշնիկովի կարճափող ինքնաձիգով գնդակահարել է տղամարդուն, որից հետո փախուստի է դիմել՝ զենքը թողնելով սպանության վայրում:
Քննչական կոմիտեից այս տեղեկությունը հաստատել են՝ հստակեցնելով, որ ինքնաձիգը գտել են դիակից 300 մետր հեռավորությամբ:
Սպանվածի կողքին կանգնած է եղել մեքենա, որի մեջ, նախնական տեղեկություններով, գնդակի երեք հետք է հայտնաբերվել:

Armenian News-NEWS.am has received new details on the killing of the Armenian man, who was shot dead in Moscow on the night of November 24.
The Armenian Embassy in Russia informs that Gevorg Gevorgyan, who was shot dead in the capital’s Yasnevo district, had been previously convicted.
According to the information, last time Gevorgyan entered Russia one month ago. The victim was involved in construction business, as per the Russian media outlets.
Earlier, it was found out that the killing of the man in southwestern Moscow resembled a kill order. The body of the man with firearm wound was found near Litovsky Avenue.
According to the law enforcement officers, an unknown person shot dead the man with Kalashnikov rifle, following which he escaped, leaving the weapon on the murder site.
The Investigative Committee confirmed this information, specifying that the rifle was found at the distance of about 300 meters from the body.