Նոյեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 45 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 360 կրակոց:
ԼՂՀ ՊԲ-ից NEWS.am_ին հայտնում են, որ շփման գծի արեւելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաեւ 60 միլիմետրանոց ականանետ (10 արկ) եւ հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (6 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում` անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաեւ պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана в ночь на  30 ноября более  45 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны   НКР, противник произвел около 360 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра по карабахским позициям.
На восточном направлении линии соприкосновения (село Куропаткино) ВС Азербайджана применили минометы калибра 60 мм (10 снарядов) и АГС (6 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативной ситуацией, в случае необходимости прибегая к ответным действиям.