Ռուսաստանի ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ Թուրքիայի լրատվամիջոցները սխալ են թույլ տվել Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի խոսքը թարգմանելիս, որը վերաբերել է Սիրիայում թուրք զինվորականների միջադեպին: Այս մասին նա գրել է Facebook-ի իր էջում:
«Թուրքական մամուլը գրում է, որ Ս. Լավրովը մամուլի ասուլիսում հայտարարել է, որ «թուրքական դիրքերի վրա հարվածը հասցվել է Սիրիայի բանակի կողմից»: Նախարարը ուղիղ հակառակն է ասել՝ ո՛չ Ռուսաստանը, ո՛չ Սիրիան թուրքական դիրքերին չեն հարվածել»,- գրել է Զախարովան:
Նրա խոսքով՝ Թուրքիայի ԱԳՆ ներկայացուցիչները իրենց լրատվամիջոցների սխալը պատճառաբանել են թուրքերենի յուրահատկություններով եւ թարգմանության դժվարություններով:

Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova said on Facebook that Turkish mass media made a mistake while translating the words of the Russian FM Sergey Lavrov concerning the incident with the Turkish soldiers in Syria.
Zakharova explained that Turkish media wrote that Lavrov allegedly said the Turkish positions were hit by Syrian army. She noted that the Minister said the opposite: neither Russia, nor Syria hit Turkish positions.
According to her, representatives of the Turkish Foreign Ministry explained the mistake of the media by pecularities of the Turkish language and translation problems.