Beeline-ը հայտարարում է FTTB տեխնոլոգիայով օպտիկամանրաթելային ինտերնետի որակի նշանակալի բարելավման եւ ենթակառուցվածքի արդիականացման մասին: Այս տարվա հոկտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին Beeline-ն արդիականացրել է օպտիկամանրաթելային ինտերնետի ենթակառուցվածքը, կատարելագործել է բաժանորդային սարքավորումների տեսականին, ինչը հնարավորություն է տվել նշանակալի բարելավել Beeline-ի օպտիկամանրաթելային ինտերնետի որակը:
Մասնավորապես, ընկերությունն իր գործող օպտիկամանրաթելային ինտերնետի բաժանորդների համար իրականացնում է բաժանորդային սարքավորումների անվճար փոխարինում: Հաճախորդներին տրամադրվում են Dual Band նոր երթուղիչներ բարձր տեխնիկական հնարավորություններով, որոնք ապահովում են մինչեւ 100 ՄԲ/վ արագություն: Սարքավորումների տեղադրման աշխատանքներն իրականացվում են անհատապես, ըստ բաժանորդի ցանկության: Գործում է նաեւ «Մասնագետի այց» ծառայությունը այն դեպքում, եթե հաճախորդի հարցը չի լուծվում հեռահար սպասարկման միջոցով:
«Ընդամենը մի քանի տարի է ինչ Beeline-ը սկսել է տրամադրել գերարագ օպտիկամանրաթելային ինտերնետ Երեւանի եւ Գյումրիի բնակիչների համար: Մշտապես արդիականցնելով ցանցը, մենք կատարելագործում ենք տրամադրվող ծառայությունների որակը եւ վստահ ենք, որ նոր սարքավորումները հնարավորություն կտան մեր բաժանորդներին լիովին զգալ մեր ինտերնետի որակը եւ հարմարավետությունը», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Բոլոր հաճախորդները, ովքեր ցանկանում են փորձել Beeline-ի օպտիկամանրաթելային ինտերնետի արագությունը եւ որակը, կարող են միանալ 15 օր անվճար փորձաշրջանով: Այս փորձաշրջանի ընթացքում հաճախորդը կարող է միանալ ինչպես Beeline ինտերնետ ծառայությանը, այնպես էլ «Neo Max» կոնվերգենտ ծառայությունների փաթեթին: «Neo Max» ծառայությունների փաթեթով բաժանորդը ստանում է գերարագ օպտիկամանրաթելային ինտերնետ, բջջային հեռախոսահամար Beeline բջջային ցանցում անսահամանափակ զանգեր կատարելու հնարավորությամբ, 3 ԳԲ ծավալով բջջային ինտերնետ, 150 SMS-հաղորդագություն եւ մեկ միասնական հաշիվ բոլոր ծառայությունների համար: Վճարումը կապի բոլոր ծառայությունների դիմաց կարելի է իրականցնել լիցքավորելով միայն «Neo Max» փաթեթեին միացված բջջային հեռախոսահամարը:

Beeline объявляет о модернизации инфраструктуры и значительном улучшении качества оптоволоконного интернета FTTB. В октябре – ноябре текущего года Beeline провел модернизацию оптоволоконной инфраструктуры, обновил линейку клиентское оборудования, что позволило значительно повысить качество широкополосного оптоволоконного интернета Beeline.
Как сообщает пресс-служба компании, в частности, Beeline проводит бесплатную замену клиентского оборудования для своих действующих абонентов оптоволоконного интернета. Клиентам предоставляются новые роутеры с высокими техническими возможностями - Dual Band, которые поддерживают скорость до 100 Мб/с. Монтажные работы и установка оборудования в домах выполняются индивидуально, в строгом соответствии пожеланиям абонента. Действует также услуга «Визит специалиста», если вопрос клиента не решается дистанционным обслуживанием.
«Beeline всего несколько лет как начал предоставлять высокоскоростной оптиковолоконный интернет для жителей Еревана и Гюмри. Постоянно модернизируя сеть, мы улучшаем качество предоставляемых услуг и уверены, что новое оборудование позволит нашим клиентам в полной мере насладиться скоростью качеством и удобством нашего интернета», - сказал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Все клиенты, которые желают попробовать скорость и качество оптоволоконного интернета Beeline, могут подключиться на 15 дневный бесплатный испытательный период. На испытательный период клиенты могут подключиться как к услуге Beeline Интернет, так и к конвергентному пакету услуг NeoMax. С пакетом услуг NeoMax клиенты получают оптоволоконный интернет с максимальной доступной скоростью, мобильный номер с безлимитными звонками в мобильной сети Beeline, 3 Гб высокоскоростного мобильного интернета, 150 SMS и единый счет для всех услуг. Платеж за весь пакет услуг можно осуществить всего лишь пополнив баланс номера мобильного телефона NeoMax.
Получить дополнительную информацию о предложениях оптиковолоконного интернета и подключении можно, позвонив на короткий бесплатный номер 8070 или посетив ближайший офис Beeline.