ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի ընթացքում հավաքել է ընտրիչների անհրաժեշտ 270 ձայները եւ վերջնականապես ամրապնդել իր հաղթանակը: Այս մասին գրում է Избранный Gazeta-ն՝ վկայակոչելով CNN-ը:
Ընտրիչների կոլեգիայի արդյունքները պաշտոնապես կհաստատվեն հունվարի 6-ին, ԱՄՆ Կոնգրեսի երկու պալատների համատեղ նիստի ընթացքում:
Վաշինգտոն նահանգում չորս ընտրիչներ փոխել են իրենց նախնական դիրքորոշումը: Սա առաջին դեպքն է 1872 թվականից ի վեր, երբ ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում ավելի քան մեկ ընտրիչ է փոխում դիրքորոշումը:

U.S. President-elect Donald Trump surpassed the necessary 270 votes in the Electoral College on Monday, taking the next step in the official process to become President, CNN reported.
It was noted that the results of the Electoral College will be officially certified January 6 during a joint session of Congress.
According to CNN, in Washington state, four electors opted for other candidates, instead of backing Hillary Clinton. This is the first U.S. presidential election since 1872 with more than one “faithless elector.”