Alibaba չինական խոշորագույն օնլայն հարթակը նորից ԱՄՆ սեւ ցուցակում է հայտնվել որպես «ցանցահենային շուկա» չլիցենզավորված ապրանքների զանգվածային վաճառքի պատճառով, հայտնում է BBC–ն։
4 տարի առաջ ընկերությունը ցուցակից հանվել էր, սակայն հիմա ԱՄՆ իշխանությունները հայտնել են, որ Alibaba Group–ին պատկանող Taobao պլատֆորմի միջոցով կեղծ ապրանքի հսկա քանակ է իրացվում։
Alibaba Group–ի նախագահ Մայքլ Էվանսը հայտնել է, որ իրեն տխրեցրել է այդ որոշումը, որը պարզ չէ, թե փաստերի հիման վրա է կայացվել, թե թելադրված է քաղաքական իրադրությամբ։

Крупнейший китайский интернет-ритейлер Alibaba снова включен властями США в список «пиратских рынков» из-за массовых продаж нелицензированной продукции, передает BBC.
Четыре года назад компания была исключена из списка, однако сейчас власти США заявляют, что через принадлежащую Alibaba Group онлайн-платформу Taobao проходит огромный объем контрафакта.
Президент Alibaba Group Майкл Эванс заявил, что расстроен таким решением. По его словам, пока непонятно, «было ли оно принято на основании фактов или же продиктовано политической обстановкой».